Tato stránka je součástí webu Slavkuv.net Nejste přihlášeni   [ Přihlásit se | Registrovat ]

Přezdívka:    Heslo:       Skrýt

  Joe totiž nejezdí už posledních šest měsíců. Nemyslím si, že je rozbitej, já si myslím, že se zabil, aby se zbavil tý rodiny.
Luke (o hračce), 3-05
Hlavní strana
Epizody
Herci
Galerie
Download
Rozhovory a články
Kdopak to mluví?
Stars Hollow
Herci v jiných rolích
Titulky
Knihy
Soundtrack
DVD
Různé
Příběhy fanoušků
Jiné stránky

Povídací místo
O stránkách
  
Časté dotazy
    Výpis příspěvků     Časté dotazy    

Dotazy týkající se přímo seriálu
 1. Bude se vysílat 8. série?
  Nikoliv. Seriál skončil 7. řadou.

 2. Kdy u nás opět můžeme čekat vysílání Gilmorových děvčat?
  Prozatím není známo, ale vzhledem k tomu, že poslední vysílání Gilmorových děvčat skončilo na TV Nova teprve 15. prosince 2008, nelze reprízu v nejbližší době očekávat.

 3. Kde si mohu koupit DVD s českými titulky/dabingem nebo knihy Gilmorových děvčat v češtině?
  DVD s českou podporou, ani knihy v češtině u nás nevyšly a nejsou informace, že by tak bylo plánováno. Odkazy na stránky (i české), kde si DVD i knihy v anglickém originále můžete objednat, naleznete v příslušných sekcích DVD a Knihy.

 4. Kde a jak si mohu stáhnout epizody?
  Největší možnost nabízejí P2P programy, jako jsou DC++, BearShare, Kazza či přes torrenty.
  Jak na to?
  Přes torrenty:
  Stáhněte si a nainstalujte program např. uTorrent. Vyhledejte si na libovolných stránkách, co chcete stáhnout (např. na www.torrentz.com, www.mininova.org, www.torrentspy.com a dalších) a klikněte na download. Tím se Vám stáhne soubor, který by se měl automaticky spustit ve výše nainstalovaném programu a zahájit již samotné stahování.
  U BearShare:
  Stáhněte si a nainstalujte tento program. Po spuštění vyhledejte v sekci Search daný soubor, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a dejte Download. Průběh stahování vidíte v sekci Download.
  Upozornění: Tento návod platí pro obecné stahování souborů. Dobře zvažte, zda nepřekračujete zákon a nestahujete nelegální soubory.

 5. Chci epizody, aniž bych je musel(a) stahovat.
  V tom případě zde můžete vznést prosbu a doufat, že se najde dobrá duše, která Vám epizody poskytne zasláním poštou.

 6. Kde seženu kompletní české/slovenské titulky?
  Kompletní titulky v současnosti neseženete. Jedinými celými sériemi jsou první, pátá, šestá a sedmá, a to v češtině. Odkazy na titulky, které jsou dostupné, naleznete v sekci Titulky.

 7. Jak se jmenuje píseň, který zázněla v té a té epizodě?
  K dohledání songů, které jste zaslechly v epizodě, doporučuji stránky TV.com. Zobrazíte si podrobnosti kliknutím na název epizody a v části "Notes" je blok "Music".


Nefunguje to a ono. A jak mám udělat...?
 1. U epizody mi nefunguje obraz/zvuk. Co s tím?
  S největší pravděpodobností nemáte odpovídající kodeky. Na přehrání většiny videa postačí nainstalovat balík "Codec Pack All in 1", nejlépe plus "Xvid CZ". Pokud si však myslíte, že ani to nepomohlo, pro zjištění potřebných kodeků na konkrétní video použijte např. rovněž bezplatný "Gspot" a pak si příslušný kodek z internetu stáhněte.

 2. Stažené video se nepřehraje celé. Co s tím?
  Video by mělo být na stránkách k dispozici celé, bývá to vždy kontrolováno. Je pravděpodobné, že se Vám soubor celý neuložil. Takové částečné stažení se může stát hlavně při Vašich malých výpadcích internetu (nemusejí být ani příliš znát). Ověřit to můžete porovnáním velikosti uloženého videa (pravým tlačítkem myši na soubor > Vlastnosti > Velikost) s velikostí uvedenou na stránkách u odkazu ke stažení. Pokud se velikosti liší, je to právě popsaný problém. Zkuste prosím video stáhnout později.

 3. Jak dostanu titulky do videa?
  Ideální je, pokud máte titulky na stejném místě jako video a až na příponu (většinou srt, sub) jsou jejich názvy totožné. Poté si se zobrazením titulků poradí prakticky každý přehrávač videa. Nejjednodušším řešením tak je nakopírovat titulky k video souboru a přejmenovat je na stejný název, jaký má video (odliší se jen příponou). Pokud však z nějakého důvodu nemůžete titulky k videu nakopírovat (např. máte video na uzavřeném CD), v tom případě pusťte video a v nabídce přehrávače hledejte volbu znějící např. "Načíst titulky". Tuto funkci umí například BSPlayer (ke stažení zde, anebo starší verze 1.37 bez adware zde) nebo bezplatný KMPlayer (ten dokáže načíst externí titulky i k videu na DVD).

 4. Titulky nesedí - opožďují se nebo se předbíhají vůči videu. Co s tím?
  V případě, že se Vám nechce za pomoci některého programu pohrát přímo s časováním titulků, můžete použít některý z přehrávačů videa, který titulky dokáže titulky posunout o nějaký čas dopředu nebo dozadu podle toho, jak potřebujete, přímo během přehrávání videa. Já doporučuji použít BSPlayer (ke stažení zde, anebo starší verze 1.37 bez adware zde). Posun titulků vzad provedete stisknutím levého Shiftu a levé šipky, posun vpřed pomocí levého Shiftu a pravé šipky. Další přehrávač, který umí podobné kousky je například bezplatný KMPlayer, který v sobě obsahuje i všechny potřebné kodeky.

 5. Video se mi při přehrávání "seká" nebo se zvuk předbíhá/zpožďuje. Co s tím?
  To se může stát především u pomalejších počítačů. V tom případě zkuste přehrávač BSPlayer, který velmi dobře funguje i na starších PC. Nejnovější verzi si můžete stáhnout zde, já bych však doporučil sáhnout po starší verzi 1.37, která je ještě bez adware.


Dotazy vztahující se k těmto stránkám o Gilmorových děvčatech
 1. Chci pomoci rozšířit stránky (překladem článku apod.), co mám udělat?
  Pokud chcete pomoci, můžete zpracovat nějaký rozhovor, novinku apod., a poté dát vědět do Povídacího místa.

 2. Kdy tu budou ty a ty české/slovenské titulky?
  Tyto stránky se na titulky nespecializují. Zeptejte se na ggsg.ic.cz.


0
TOPlist
© 2006–2018 Slávek Müller